Print Friendly, PDF & Email

Sort by:
Total Records: 281
Last NameFirst NameCityStateBaseQual BoatQual Year
Adam Ken Winter Park FL Central Florida Carbonero 1961
Altshuler Les Monroe Twp NJ New Jersey North Tigrone 1966
Andrea Bill West Palm Beach FL South Florida Thomas Edison 1964
Armstrong R.E. "Twiggy Sebastian FL Treasure Coast Guardfish 1968
Atkins Bud Oakdale CT Groton Wahoo 1955
Ayres Bowen 'Bo East Alton IL MAL Grenadier 1967
Bailey Owen Winter Springs FL Central Florida Quillback 1958
Baker Harry Brooksville FL Weeki Wachee Francis Scott Key 1971
Ball Ray Corinth MS West Tennessee Entemedor 1959
Barrows Blair The Villages FL Seadragon Sarda/Darter 1952/1965
Barry John J. Rigby ID Hawkbill Sealion 1967
Bartolomeo Tom The Villages FL Seadragon Crevalle 1960
Bates Don Salem MA Bates
Bell Steve Gastonia NC Caroline Piedmont Menhaden 1963
Bender Bill Jupiter FL South Florida Henry Clay 1970
Bender Marty Jupiter FL South Florida Associate
Best Darrell Brooksville FL Weeki Wachee Jallao 1966
Bircumshaw T. Michael Temecula CA Scamp Scamp 1962
Bishop Steve Fairfax VA Northern Virginia Patrick Henry 1975
Bishop Debbie Fairfax VA Northern Virginia Associate
Bissonnette Robert (Bob) Spring Valley CA San Diego Gunard 1984
Blades Guy Sanford FL Central Florida Volador 1960
Bliss Bill Hollywood FL Trigger 1960
Bloomer Jon Zolfo Springs FL Sea Poacher Permit 1970
Blumberg Dave Cocoa FL Snub Harbor Grouper 1959
Borgmann Fred Bremerton WA Bremerton Sarda 1959
Bost Michael Farmindale NJ Jersey Shore Sam Rayburn 1981
Boyle George Pensacola FL Drum Nautilus 1957
Bradley Robert (Bob) Martinsburg WV Tri-State Thomas A Edison 1973
Branges Warren La Mesa CA San Diego Halibut 1972
Brown Jack Essex Fells NJ New Jersey North Pickerel 1969
Brown Shawn D. Cocoa FL Snug Harbor Simon Bolivar 1981
Burdick Tom Charlottesville VA MAL Hardhead 1965
Burgess Thomas Hollywood FL Pelican Harbor John Adams 1982
Burton Rebel Dalton GA Carbonero John C Calhoun 1972
Butler Dan Lecanto FL Sturgeon Richard B. Russell 1979
Cameron Larry Ft. Pierce FL MAL Baton Rouge 1977
Campbell Dave Raleigh NC Tarheel Guardfish 1971
Campbell Matt Beach Haven NJ New Jersey North Charr 1963
Canterbury Claude Fairview TX Dallas John Marshall 1963
Chambers Bob West Palm Beach FL South Florida Stonewall Jackson 1972
Chatham Howard Vienna VA Northern Virginia Seawolf 1971
Chatham Cathy Vienna VA Northern Virginia Associate
Chiocchi Ralph Freehold NJ Jersey Shore Hardhead 1964
Christensen Earl Kissimmee FL Central Florida Seahorse 1976
Clinefelter Gary W. Crystal River FL Sturgeon Sea Fox 1965
Cloutier Dennis Washington NC Cincinnati Skate 1968
Commons Barry Oakley CA Mare Island Will Rogers 1967
Connole Rick Trinity FL Tang Associate
Connors Dan Ocala FL Nautilus Blackfin 1961
Connors Don Ocala FL Nautilus Medregal 1961
Cooper Oren Lake Mary FL Central Florida Sea Robin 1967
Corbin Johhny Redmond OR Central Oregon Aspro 1969
Corbin Lynda Redmond OR Central Oregon Associate
Craw Dan Bardenton FL Tang Tang 1969
Crews Jeff Thomaston GA Mare Island Plunger 1963
Cunnally John Bud Mt. Dora FL Seadragon/Central Florida Crevalle 1961
Dalebout Merlyn Palm Harbor FL Groton Sterlet 1959
Day Steve Queen Creek IA White Mountain George C. Marchall 1980
DeJesus Raul Royal Palm Beach FL South Florida Tang 1970
DeMott Jim Port Orchard WA Bremerton Andrew Jackson (B) 1984
Denton Thomas Walkersville MD Tri-State George C Marshall 1976
Dixon Bill (Butterbean) Cary NC Tarheel, Coastal Carolina James Monroe 1964
Dunwoodie Ronald Beverly Hills FL Sturgeon Patrick Henry 1961
Durkee Al White Salmon WA Bremerton Seawolf 1957
Earl Bill (Dinky) San Diego CA San Diego Bream 1957
Egbert Hal Rocklin CA Mare Island Sargo 1965
Emmett Chuck Glendale AZ Perch Sea Leopard 1965
England Darryl Talihina OK MAL Theodore Roosevelt 1973
Evans Gordon J. Winter Springs FL
Faella Tony Kingston RI Rhode Island Spearfish 1943
Farina Reno Lower Burrell PA Requin Sea Owl 1965
Farran David Waverly IA Iowa Bream 1961
Fernandez Wayne J. Lutz FL Tang Grenadier 1968
Fettig Phil Orlando FL Central Florida Corporal 1965
Fickett Alan Winter Springs FL Central Florida Threadfin 1968
Finan Edward W. Killeen TX Bowfin Snook 1968
Fisher Roger Leesburg IN Hoosier Bugara 1967
Fiske Dick Vero Beach FL Groton Tang 1964
Fleck Bob Woodstock IL Illinois Bugara 1969
Flowers David Indian Harbour Beach FL Snug Harbor Seawolf 1963
Frick RDML Bob Haymarket VA Northern Virginia Sabalo 1963
Gadreault Joe Pete Brooksville FL Weeki Wachee Jallao 1960
Gagne Rick Toccoa GA William H Bates 1974
Gallagher Doug Allen TX Dallas Plunger 1968
Gallipo Les Hedgesville WV Tri-State Thomas A Edison (G) 1964
Gasaway Everett Indianapolis IN Hoosier Baya 1958
Geddes Rick Las Vegas NV Base 51 Daniel Webster 1971
Gelfand Arthur Delray Beach FL South Florida Corsair 1955
Gentry Bobby New Port Richey FL Tang Trigger 1965
Gibson Ron San Mateo CA Mare Island Odax 1956
Glogg Daniel Martinsburg WV Tri-State George C. Marchall 1975
Godwin Johnnie Frazier's Bottom WV Columbus Theodore Roosevelt 1975
Goodwin Ernie DeBary FL Central Florida Tunny 1962
Govern Bob Cary NC Tarheel Henry Clay 1965
Grasmick Donald Jacksonville FL MAL George C. Marchall 1981
Griffith Jane Lecanto FL Sturgeon Associate
Grimaldi Dominick Uncasville CT Groton Sea Wolf 2001
Grosse Bob Mercerville NJ New Jersey South Tecumseh 1966
Guy Gregory T Davenport FL Central Florida Tigrone 1969
Hampton Tom Stuart OK Batfish Gudgeon 1965
Harring Al Venice FL Sailfish Grouper 1963
Harring Gerry Flushing NY New Jersey North/New York City Hardhead 1962
Harris Gary Lee Norfolk VA Theodore Roosevelt 1974
Harris Glenn E Cherokee IA Scorpion John Marshall 1977
Hartman Richard Pomano Beach FL Pelican Harbor Quillback 1966
Haskell Bob Lady Lake FL Seadragon Associate
Hausvik Rick El Cajon CA San Diego Pargo 1972
Heck W. J. North Port FL Hoosier Tautag 1964
Heinemann Dan Lynchburg TN Reno Sam Rayburn 1975
Helm Dick Virginia Beach VA Hampton Roads Gudgeon 1968
Hendricks Merle Henderson NV Base 51 Segundo 1964
Henkel Russ Medford WI MAL Skipjack 1964
Hester Rich Walnut IA MAL Medregal 1964
Hicks Kenny Smithfield NV Bremerton Capitaine 1959
Higgins Don Kapolei HI Gudgeon 1963
Hilchey Joe Ocala FL Nautilus Bashaw 1965
Hill Clayton Cedarburg WI Crash Dive Benjamin Franklin 1965
Hiott Paul Cocoa FL Treasure Coast Will Rogers 1978
Hiser Paul Southern Pines NC Tarheel Sea Devil 1973
Hoey Jim Palmetto FL Grayback Sam Houston 1971
Howard Fred Findlay OH Toledo Tang 1968
Howery Jon Thurman IA Marlin Rock 1968
Howlett Doug (Animal) Freehold NJ Jersey Shore Ronquil 1963
Hunnicutt Jim Washington DC Drum Bream 1963
Hurley Mike West Springfield MA Groton Greenling 1979
Hutshison Ken Ladson SC Charleston Seawolf 1962
Irwin Jim Clifton Park NY Albany/Saratoga Theodore Roosevelt 1968
Jackson Steve Palm Coast FL Florida/Groton Billfish 1972
Jacques Norm Port Charlotte FL Sailfish Threadfin 1962
Jamison Les "Mouse" Rocklin CA Gold Country Greenfish 1970
Janca Edward Billings MT Montana Bugara 1958
Jaques Jon Murfreesboro TN Volunteer Ohio 1983
Jeffries Jack Monroe NC Carolina Piedmont Nathanael Greene 1965
Jensen Chuck Greensboro NC Nathanael Green Entemedor 1960
Johnson Michael New York NY Big Apple Sailfish 1966
Johnston Bill Lakeland FL Sea Poacher Skipjack 1965
Joslin Ivan The Villages FL Seadragon Sea Poacher 1962
Julian Skip Nineveh IN Hoosier Queenfish 1962
Keller Joe Round Rock TX Central Texas Tecumseh 1976
Kerstetter Ronnie Goose Creek SC Charleston James K Polk 1974
Khuen Kent (Spider) Lilburn GA Grayback Barbero 1961
Kinzel Fred Fraser MI Wolverine Sam Rayburn (G) 1981
Kirtley Bruce Charleston SC Charleston Sea Lion 1967
Koenig Radm J Weldon La Grange TX Central Texas Swordfish 1963
Kraeger Russ Orlando FL Central Florida Halibut 1975
Krivitza Alex Rockledge FL Snug Harbor Alexander Hamilton 1981
Laine Steve Boca Raton FL South Florida Aspro 1953
Landerman Dave (Hippie) Port Orchard WA Bremerton Blackfin 1961
Landers Harry Ft. Myers FL Barb Tilefish 1959
Large Russ Somerville AL Mobile Tirante 1963
Lawson Eddie The Villages FL Seadragon Grayback 1971
Lee Dan Hopkins MN Minneapolis/St. Paul Gudgeon 1964
Lowe Bill Raleigh NC Tarheel Alexander Hamilton 1966
Lundin Roger Marco Island FL Naples Richard B. Russell 1976
Lundquist Jerry Madison WI Haddo Dace 1976
Lynch John "JJ" Jacksonville FL Groton Sea Poacher 1959
MacArthur Doug Boynton Beach FL South East Florida Halfbeak 1960
Mack Jay Oviedo FL Central Florida Diodon 1967
Marazita Fred North Tonawand NY Western NY/Buffalo Daniel Webster 1972
Markiewicz John Jacksonville FL National Commander Skipjack 1977
Martin Jerry Longview TX Theodore Roosevelt 1975
Massicotte John Port Orange FL Farragut/Ponce Deleon Blackfin 1970
Maxwell Fred North Port FL Sailfish Abraham Lincoln 1976
May David Supply NC Coastal Carolina John Adams 1967
Mayer Chuck Ormand Beach FL Ponce DeLeon Scamp 1964
Mazurkiewicz Bob Blountville TN MAL Rasher 1962
McAllister Doc Venice FL Sailfish Andrew Jackton 1968
McCarthy John T Troy NY Albany/Saratoga James Monroe 1972
McCrum J Vinny Clarksville TN Volunteer James K Polk 1977
Meats Larry Portmouth NH MAL Bream 1959
Mitchell Bruce L Green Valley AZ Tuscan Cobbler 1963
Mitchell Rick Georgetown TX Central Texas Groton 1985
Mosley James Waterford CT Groton Volador 1956
Mosley Lanny Jacksonville FL Kings Bay Trident Von Steuben 1965
Mounts Larry Leesburg FL Seadragon Carp 1962
Murray George Neal Ocala FL Nautilus Will Rogers 1975
Nelson Tom Indialantic FL Tecumseh 1967
Nichols Kenneth Dunnellon FL Nautilus Sea Owl 1966
O'Leary Neil University Park FL Ling Balao 1955
Oates Zehavah Tavares FL Central Florida Associate
Oates Bruce Tavares FL Central Florida Tecumseh 1967
Olsen Jim South Haven MN Minneapolis/St. Paul Hardhead 1961
Orstad Paul Norwich CT Groton Clamagore 1961
Osentosk Richard (Ozzie) Trenton MI PC Stryker, Jr Ronquil 1963
Owens Phil Beloit WI Illinois Odax 1960
Padrta Jerry Port St. Lucie FL Treasure Coast Balao 1958
Parker George Davenport FL Sea Poacher Dogfish 1956
Perkins Ernest T Juliette GA Remora 1959
Perry Steve Raymond WA Point Loma William H Bates 1982
Peschke Thom Harriman TN Smokey Mountain/Tri-State Mariano G. Vallejo 1971
Petitt Rick Concord NC Carolina Piedmont Tecumseh 1974
Phillippe Chuck Kevil KY Bowfin Aspro 1976
Phillips Wayne E Beech Island SC Denizens of the Deep Lafayette 1969
Pitcock Michael Ruskin FL William H Bates 1972
Poole Ed Buford GA Grayback Blackfin 1958
Post Keith St. Marys GA Snug Harbor Nathan Hale 1983
Pressely Tom Lawrenceville GA Grayback/Atlanta Nathanael Greene 1975
Purtell Roy Troy NY Albany/Saratoga Sea Owl 1967
Racquer Bud Fernandina Beach FL Kings Bay Daniel Boone 1971
Rahn Charles Orlando FL Central Florida Harder 1965
Ramsay Tom Pearl City IL Illinois Tecumseh 1966
Reed Dewey Anthem AZ Dolphin Blenny 1961
Reed Mike Casselberry FL Central Florida Tunny 1961
Regula Richard Orlando FL Central Florida James Monroe 1979
Reneau Len Wills Point TX Dallas Bugara 1958
Renninger Bob Ocala FL Nautilus Sea Leopard 1967
Resurreccion Mario M. Palm Harbor FL Tang Skate 1958
Robie T. J. College Station TX Brazos Valley Henry Clay (B) 1989
Rosellen Dieter Dagsboro DE New Jersey North Thomas Jefferson 1972
Rossell Charles Orlando FL Central Florida Ronquil 1963
Rybczyk Zeke Gastonia NC Carolina Piedmont Will Rogers 1974
Santillanes Fred A. Katy TX Haddo Rock 1959
Sargent Ross Charlottesville VA Northern Virginia Gudgeon 1959
Saxton Shelley Jacksonvill MO Topeka Jefferson City Trumpetfish (Dad) 1966
Schmitz John Panama City Beach FL Seawold Abraham Lincoln 1967
Scott Harold Round Rock TX Central Texas Bluegill 1961
Scroggins Mike Palm Coast FL MAL Abraham Lincoln 1971
Shaw Lenny New Smyrna Beach FL Gudgeon 1965
Shaw Ed Oceanside CA Groton/San Diego Richard B. Russell 1977
Shaw Harvey Columbus IN Hoosier Bugara 1962
Sherrard Glen Gerrardstown WV Tri-State Rock 1965
Sheyka Nicholas Bloomfield NJ New Jersey North Sailfish 1967
Shook Tony Leland NC Coastal Carolina Lafayette 1975
Silveira Jeff Sykesville MD Tri-State John Marshall 1976
Simpson Mike Ormand Beach FL Ponce DeLeon Sea Owl 1965
Singleman Al Schenectady NY Albany/Saratoga Francis Scott Key 1971
Smandra Steve, Jr Niles IL Great Lakes Corsair 1951
Smelser Jim Columbus Grove OH Toledo Atule 1965
Smith John F, Jr Morris Plains NJ New Jersey North Amberjack 1966
Snyder Steve Peoria AZ Perch William H Bates 1978
Spina Frank Orlando FL Central Florida Pickerel 1960
Squiers Ron Castro Valley CA Dolphin Theodore Roosevelt 1979
Standerfer Wayne Duncanville TX Dallas Trigger 1958
Standerfer Jo Lynn Duncanville TX Dallas Associate
Stanford Tom Kingwood TX Brazos Valley Gauvina 1957
Stanford John Jacksonville FL First Coast Sea Leopard 1956
Stank Ed Goose Creek SC Charleston Shark 1967
Stark Rod N Las Vegas NV Scamp Scamp 1971
Stark Dan Sanford FL Central Florida Patrick Henry 1981
Steffy Robert Apopka FL Central Florida Francis Scott Key 1970
Stehlik Michael Florence SC Theodore Roosevelt 1974
Steinbuchel Mike Orlando FL Central Florida Trumpetfish 1962
Steinke Dale Chippawa Falls WI Minneapolis/St. Paul George Washington 1968
Stim Dan Kyle TX Central Texas Simon Bolivar 1965
Stinnett Leonard (Tank) Louisville TN Smokey Mountain Bugara 1975
Stout Jerry K Summerville SC Charleston Tunny 1976
Stransky Richy Boca Raton FL South Florida Gato 1946
Stroup Frank Jacksonville FL First Coast Entemedor 1962
Sullivan Larry Yuma AZ Barbel Sabalo 1963
Sweany Doc San Mateo FL Florida Ethan Allen 1968
Thoreson Jim Cambridge MN Minneapolis/St. Paul Swordfish 1962
Tilden Carl Sanford FL Central Florida James K. Polk 1989
Tompkins Charlie (Tom) Cape Canaveral FL Snug Harbor Becuna 1956
Tongue Thomas, Sr Lockport IL MAL Blackfin 1959
Townsend Jack Inverness FL Sturgeon Baya 1961
Trottier Alfred Blackstone MA Groton Corporal 1965
Tupman Ken Bourbonnais IL Chicago Flasher 1970
Turnbull Skip Cantrall IL USS Springfield Greenfish 1969
Valentin Oscar Kissimmee FL MAL Hammerhead 1983
Vergalito Steven Wilkes-Barre PA Scranton Groton 1982
Vroman Chuck Ocala FL Nautilus Kamehameha 1976
Walker John Oviedo FL Central Florida Sea Robin 1963
Wallace George Alexandria VA Northern Virginia John Adams 1975
Walsh Jeff Groton CT Groton Sam Houston 1987
Ward Ron Orlando FL Central Florida John Marshall 1962
Wardean John Allyn WA Bremerton Aspro 1961
Watson Chris Newton MA Marblehead William H Bates 1992
Wein Billy Inverness FL Sturgeon Croaker 1963
Wewers Ray Russellville AR Razor Back Redfish 1962
Williams Tom College Station TX Brazos Valley James Monroe 1978
Williamson Michael San Bernadino CA Bonefish Bonefish 1976
Williamson Brad Sawyer MI William H Bates 1982
Wilson William C Red Oak IA Nebraska/Marlin US Grant 1971
Wilson Bob (Wild Willie) Beverly Hills FL Sturgeon Blueback 1969
Wojtanik Ken Buffalo NY Western NY/Buffalo Gato 1986
Womer Pete South Bend IN Silversides Henry Clay 1965
Wood William Ocala FL Nautilus Stonewall Jackson 1966
Wortham Maury Pebble Beach CA Mare Island Haddo 1944
Worthington Tom Crystal River FL Sturgeon Baton Rouge 1977
Zlotucha John Crawfordsville IN MAL Francis Scott Key 1968

Print Friendly, PDF & Email

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn